Vatikani: Asnjë telefonatë mes Papës dhe Assad

05/09/2013 00:00

Vatikani reagon zyrtarisht ndaj lajmeve për një telefonatë mes Papa Franceskut dhe presidentit sirian Bashar al Assad.

At Frederik Lombardi përgënjeshtroi kategorikisht të ketë patur një bashkëbisedim telefonik mes Papës dhe liderit sirian.

Lajmi per telefonaten u dha ne mengjes nga edicioni online i te perditshmes argjentinase “Clarin”, te ciles iu referuan edhe mediat italiane.

 

Top Channel