SHBA, horror, endacaku vret 1-vjeçarin

03/09/2013 04:40

Një bebe 1 vjeç është qëlluar për vdekje në kokë, pasi prindërit e tij shtynë një endacak përgjatë një rruge në Brooklyn, mbrëmjen e së dielës, bëri të ditur policia e New York City-t.

Prindërit e Antiq Hennis po shtynin pas një grindjeje endacakun në rrugicën e Livonia Avenue, pranë shtëpisë së tyre, rreth orës 19:19 (lokale), kur fëmija mori goditjen në krahun e majtë të kokës, njoftoi policia. Ai ndërroi jetë sapo mbërriti në spitalin “Bookdale”.

Në deklaratën e policisë nuk jepen detaje mbi rrethanat e ngjarjes dhe gjithashtu bëhej e ditur se asnjë person nuk ishte arrestuar.

Vrasja vjen 2 ditë pasi një gjykatë në Georgia dënoi një 18-vjeçar për vrasjen e një tjetër 1-vjeçari në karrocë fëmijësh, në qytetin bregdetar të Brunswick.

De’Marquiese Elkins u përball me dënimin e detyrueshëm të burgimit të përjetshëm, pas vrasjes së Antonio Santiago-s më 21 mars. E ëma e fëmijës tha se Elkins i kishte qëlluar asaj dhe bebes, pasi i kishte kërkuar parà.

Top Channel