Durrës, 48-vjecari vret gruan për xhelozi

20/10/2012 00:45

Një krim brenda familjes ka tronditur natën e së premtes qytetin bregdetar të Durrësit. Një 48 vjecar i ka shkaktuar vdekjen bashkëshortes së tij 42 vjecare, duke e goditur me mjete të forta, gjatë një konflikti të ashpër me të në familje.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.8 të qytetit.

Lime Dedej është dërguar në gjendje të rëndë nga policia në spitalin e Durrësit, po nuk ka mundur të mbijetojë, ndërsa autori i dyshuar, bashkëshorti i saj Bujar Dedej 48 vjec është kapur dhe arrestuar në flagrancë nga shërbimet e policisë së Durrësit.

Nga veprimet e para hetimore, krimi rezulton të jetë kryer për motive të dobëta, xhelozi.

Top Channel