Itali, pranga dy shqiptarëve për kokainë

28/03/2012 04:01

Dy shqiptarë kanë rënë nën pranga në Modena të Italisë, pasi janë kapur në flagrancë me 1 kg e 170 gr, kokainë.

Dy shqiptarët reizdentë në Rimini të vendit fqinj, udhëtonin me një makinë të tipit Audi A3, ku u gjet edhe lënda narkotike.    

Shqiptarët e arrestuar janë Eduard Haberi, 33 vjec dhe Uran Cucaj, 27 vjeç.

Sipas zyrtarëve të policisë italiane, droga e sekuestruar në Modena kap vlerën e rreth 210 mijë eurove.

Top Channel