Pasditen e së dielës, një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur në fshatin Vukë, në zonën e Vermoshit.

Dyshohet se krimi mund të ketë ndodhur për motive hakmarrjeje por kjo është edne e pakonfirmuar zyrtarisht.

Viktima quhet Gjovalin Vuçina dhe i plagosuri, Bardhok Grizha, 45-vjeç, janë fqinjë me njëri-tjetrin.

Policia ka shkuar në vendgjarje për zbardhur rrethanat e krimit.

Top Channel