Prishtina, në pritje të Countryman

11/02/2011 11:00

Në Prishtinë pritet të mbërrijë sot zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Thommas Countryman.

Nga raportimet e mediave kosovare mësohet se deri tani është konfirmuar vetëm takimi i tij me kryeministrin Hashim Thaci.

Ditën e djeshme Countryman ishte në Shkup, ku bisedoi për lirinë e mediave dhe pavarësinë e gjyqësorit, ndërsa të mërkurën në Tiranë, ku kërkoi dialog për zgjidhjen e krizës politike.

Top Channel