Countryman anulon vizitën në Kosovë

09/02/2011 10:40

Ndihmës-sekretari amerikan i shtetit për Evropën dhe Azinë, Thomas Countryman ka anuluar vizitën në Kosovë, të parashikuar për ditën e mërkurë.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij vendimi.

Diplomati amerikan ka qenë dje në krye të delegacioni amerikan në Grupin Ndërkombëtar Drejtues, që përbëhet nga shtetet e mëdha që kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Top Channel