Kretë, shkatërrohet banda shqiptare e arit

19/09/2010 10:30

Policia Greke e Kretës ka prangosur 8 persona, pjesëtarë të një bande shqiptare që merrej me grabitjen e arit në dy qytete të ishullit.

Mësohet se të arrestuarit nuk kanë precedentë penalë por prej vitesh ishin kthyer në tmerrin e shitësve të dyqaneve të floririt. A

ta jetonin prej vitesh në Kretë dhe sipas policisë, 5 të arrestuarit janë të grupmoshës 22-28 vjec. Arrestimi i tyre u krye në afërsi të Universitetit të Iraklios, ndërsa identiteti nuk bëhet i ditur.

Top Channel