Dy tërmete në kufirin slloveno-kroat

15/09/2010 10:45

Dy lëkundje tërmeti 3.9 dhe 3.2 të shkallës Richter janë regjistruar mëngjesin e sotëm në kufirin mes Sllovenisë dhe Kroacisë.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Trieste të Italisë.

Sipas informacioneve të fundit tërmetet nuk kanë shkaktuar dëme në njerëz apo në ndërtesa.

Top Channel