Integrimi, Milloshoski në Bruksel

29/06/2010 14:55

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski po zhvillon një vizitë zyrtare në Bruksel, ku do të takohet me komisionerin për Zgjerimin, Shtefan Fyle.

Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë maqedonase, sipas të cilave në qendër të takimit do të jetë procesi integrues i Maqedonisë.

Theksi do të vihet në vecanti tek realizimi i reformave të nevojshme nga ana e Shkupit dhe plotësimi i kritereve të Kopenhagenit.

Top Channel