Greqi, sekuestrohet cigare kontrabandë, në pranga shqiptari

22/06/2010 13:55

Policia greke sekuestroi mbi 1 milion paketa mbasditen e së hënës në vendin e quajtur ‘Sqimatari’, 50 kilometra në veri të Athinës.

Sipas policise, kater persona u  arrestuan ne flagrance, tre greke dhe nje shqiptar. Ky i fundit eshte punonjes i magazines ku u gjeten cigaret, ndaj hetuesit thone se ai do te perballet vetem me akuzen e mos tregimit te kundrabandes dhe fshehje te krimit ekonomik.

Atyre u eshte gjetur edhe sasi prej 50 mije euro kesh si dhe iu sekuestruan edhe dy kamione qe sherbenin per transportin e cigareve.Tre prej te arrestuarve jane  shtetas greke dhe nje shqiptar. Mesohet se cigaret  kane mberitur ne Greqi te ngarkuara ne konteinere,te cilet kane udhetuar ne disa porte te Mesdheut, pak dite me pare. Ne vazhdim, sasia e cigares kondrabandë po paketohej ne kuti ullinjsh dhe do te dergoheshin ne Britanine e Madhe.

Top Channel