Arrestimi i Kurtit, tre të plagosur

12/06/2010 16:50

Tre aktivistë të “Vetvendosje” janë plagosur gjatë arrestimit të kreut të kësaj lëvizjeje, Albin Kurti.

Tre të lënduarit janë shoqëruar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme.

Sipas burimeve spitalore, Frashër Krasniqi dhe Gëzon Kastrati janë paraqitur me fraktura në kokë.

Top Channel