Itali, dëbohen dy klandestinë kosovarë

04/06/2010 14:00

Autoritetet italianë kanë dëbuar nga vendi i tyre dy shtetas kosovarë, që kishin hyrë ilegalisht në Itali, ndërkohë që kanë arrestuar një tjetër.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat kosovare, sipas të cilave dy kosovarët e dëbuar, një vajzë dhë një djalë, 22 dhe 23 vjec, kishin hyrë në vendin anëtar të BE nga kufiri me Austrinë.

Ndërsa personi i tretë, me iniciale B.F dhe me shtetësi zvicerane, u arrestua nën akuzën e favorizimit të emigracionit klandestin.

Top Channel