Skandali qeverisë, jep dorëheqjen zv.ministrja

17/05/2010 23:55

Menjëherë pas publikimit të skandalit të bashkëshortit, zv/ministrja e Turizmit grek Anxhela Gureku dha dorëheqjen.

Bashkëshorti i saj, këngëtari i njohur në vend, Tolis Voskopulos është denoncuar publikisht për evazion fiskal në shumën 5.5 milion euro.

Kryeministri Papandreu ka pranuar në mbrëmjen e së hënës dorëheqjen e kërkuar prej zv/ministres  Anxhela Gureku.

Skandali mori përmasa më të mëdha pas publikimit të lajmit sipas të cilit këngëtari kishte refuzuar pagesën e taksave për 15 vitet e fundit edhe pse prej zyrës së tatimeve i është ofruar shlyerja me këste e borxhit dhe një sërë lehtësish të tjera.

Top Channel