Greqi, shpërthen bombë në gjykatën e Selanikut

14/05/2010 13:35

Një bombe tjeter ka shpërthyer në orën 13:35 me orën greke brenda ndërtesës së gjykatës së Selanikut.

Një i panjohur ka telefonuar ne zyrat e gazetes ‘Eleftherotipia’ dhe kanalit televiziv ‘Alter’ per te paralajmeruar, por policia nuk ka mundur te evakuoje gjithë ndertesen dhe ka pasur panik midis qytetareve qe kane dale jashte.

Pas shperthimit eshte krijuar nje re e dendur tymi ne pjesen e pasme te ndertetës.

Per fat te mire nuk ka pasur te plagosur nga shperthimi i bombes qe ka qene e vendosur ne banjat e katit te nendheshem, ne nje qese plehrash.

Top Channel