Greqi, dritat e fikura për tre viktimat e djeshme

06/05/2010 13:40

10 minuta me drita të fikura mbrëmjen e sotme në Greqi për të kujtuar tre viktimat e ditës së djeshme.

Lajmin e kanë bërë të ditur sindikatat greke.

Ndërsa kundër masave të marra nga qeveria, ftohen të gjithë qytetarët të protestojnë në vendet e punës dhe të mblidhen pasditen e sotme përpara parlamentit, në Athinë.

Sot pritet dhe të votohet edhe marrëveshja e arritur me FMN-në dhe BE-në.

Top Channel