Greqi, protestuesit sulmojnë parlamentin

05/05/2010 12:35

Përleshje mes protestuesve dhe policisë greke në qendër të Athinës pranë selisë së parlamentit.

Protestuesit qëlluan me gurë dhe lëndë djegëse drejt parlamentit, ndërkohë që policia pengoi hyrjen e turmës në godinë.

Qindra mijera qytetare greke protestojne ne mbare vendin duke kundershtuar masat e rrepta ekonomike antikrize qe ka shpallur qeveria, midis te tjerash reduktimi i ndjeshem i rrogave dhe pensioneve dhe rritja e taksave.

Top Channel