Kretë, përplasen avionët, plagoset piloti

23/03/2010 21:40

Një pilot i patrullës akrobatike të RAF-it ka mbetur i plagosur pas përplasjes në fluturim mes një avioni dhe një tjetri gjatë një sesioni stërvitor në qiellin e Kretës.

Lajmin e ka bërë të ditur një zyrtar i Ministrisë greke të Mbrojtjes.

Pilotit i mjetit tjetër nuk është dëmtuar.

Top Channel