Greqi, Papandreu i kerkon solidaritet Evropes

16/03/2010 17:55

“Kemi nevoje per solidaritetin evropian per te luftuar spekullimin financiar”. Keshtu eshte shprehur kryeministri grek Papandreou, ne Budapest, pasi eshte takuar me kolegun hungarez, Gordon Bajnai.

Ai ka dashur te theksoje se Greqia nuk ka nevoje per para, por per mjete financiare qe te japin stabilitetin dhe rritjen ne periudhe te gjate.

Top Channel