Jovanovic: Tadic te takoje Thacin e Sejdiun

13/03/2010 10:35

Lideri i Partise Liberal-Demokrate te Serbise, Cedomir Jovanovic i ka bere thirrje presidentit serb Boris Tadic qe te marre pjese ne samitin e Sllovenise dhe atje te takoje lideret e Kosoves.

“Tadic duhet te takohet me Hashim Thacin dhe Fatmir Sejdiun sepse kjo nuk do te ishte tradheti, por vetem nje gjest i vullnetit te mire per te ardhur tek zgjidhja e problemit”, ka deklaruar Jovanovic.

Ai ka shtuar me tej se ne Serbi nuk ekziston dilema per anetaresimin ne BE apo per te mbajtur Kosoven. Kete sipas tij do ta vendosin organet shteterore.

Top Channel