Greqi, termeti 4 ballesh trondit Peloponezin

12/03/2010 08:00

Nje lekundje termeti 4.6 balle e shkalles Rihter eshte regjistruar mengjesin e sotem ne Peloponez te Greqise.

Lajmin e bejne te ditur agjencite lokale, sipas te cilave epiqendra e termetit u lokalizua ne brigjet e Kapo Maleas, ne nje thellesi prej 160 kilometrash.

Te njejtat burime shtojne me tej se nga lekundja sizmike nuk jane regjistruar viktima dhe deme te renda materiale.

Top Channel