Greqi, sindikata: Protestat do vazhdojne

12/03/2010 09:10

Pas greves se pergjithshme te dites se djeshme, protestat kunder planit anti-krize te qeverise greke do te vazhdojne.

Lajmin e ka bere te ditur Yanni Panagopoulos, lider i sindikates me te madhe greke ne sektorin privat.

“Objektivi eshte qe te arrijme terheqjen e masave jo te drejta, anti-sociale dhe kunder zhvillimit”, ka deklaruar Panagopoulos.

Diten e djeshme mbi dy milione persona nderprene punen, nderkohe qe ne Athine dhe Selanik u mbajten protesta te medha, ku nuk munguan aktet e dhunes.

Top Channel