Presheve, mberrin autobusi i te debuarve

11/03/2010 19:10

Ka mberritur pasditen e sotme ne Presheve grupi prej 44 personash, serbe dhe maqedonas, te cilet nuk paten sukses ne kerkesen per azil ne Belgjike.

Autobusi me te cilin kane udhetuar personat ne fjale eshte shoqeruar nga policia belge, e cila ka paralajmeruar kthime te tjera ne ditet e ardhshme.

I njejti burim ka saktesuar se 44 personat e kthyer me autobus jane 19 nga Serbia dhe 25 nga Maqedonia.

Top Channel