Mesic mberrin ne Kosove, pritet nga Sejdiu

08/01/2010 10:05

Presidenti i Kroacise, Stipe Mesic ka mberritur ne Kosove, ne kuader te nje vizite zyrtare.

Sipas informacioneve te fundit, kreu ne ikje i shtetit kroat eshte nderuar nga garda kosovare dhe eshte pritur ne nje takim nga homologu kosovar Fatmir Sejdiu.

Gjate qendrimit te tij ne Kosove, Mesic do te vizitoje ushtaret kroate qe veprojne ne kuader te KFOR-it, si dhe do te shpallet qytetar nderi i Prishtines.

Ai e shtyu me nje dite viziten ne shtetin e ri per shkak te vizites se paralajmeruar te presidentit serb Boris Tadic.

Top Channel