Tadic, homazhe ne Manastirin e Decanit

06/01/2010 15:05

Presidenti serb Boris Tadic ka mberritur rreth mesdites se sotme ne Manastirin e Decanit, per te marre pjese ne ceremonine kushtuar Krishtlindjeve ortodokse.

Lajmin e bejne te ditur mediat serbe, sipas te cilave Tadic eshte pritur nga peshkopi Teodosije dhe pastaj ka bere homazhe para varrit te Stefan Decanskit, nje shenjtor mesjetar serb.

Nderkohe, ceremonia kushtuar Krishtlindjeve do te nise ne mesnate dhe do te vazhdoje deri ne oret e para te mengjesit te neserm.

Top Channel