Emigracioni, 9 te mbytur ne Greqi

05/01/2010 16:20

Te pakten nente emigrante klandestine jane mbytur ne brigjet greke, sipas njoftimeve te autoriteteve lokale.

Rojet bregdetare kane arritur rekuperimin e nente kufomave, mes tyre gjashte burra dhe tre gra.

Trupat e pajete jane zbuluar ne afersi te portit te Maronias.

Mjeti ne te cilin ndodheshin ishte nisur nga Turqia ne fund te dhjetorit.

Ende nuk dihet numri i sakte i personave ne bord.

Top Channel