Kosove, Kuvendi miraton buxhetin e vitit 2010

29/12/2009 15:00

Deputetet e Kuvendit te Kosoves kane miratuar me shumice votash ne seancen e fundit per vitin 2009, buxhetin per 2010-en, i cili kap vleren 1 miliard e 461 milione euro.

Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave buxheti kaloi me 66 vota pro, 4 kunder dhe asnje abstenim.

Diskutimet u hapen nga deputetet e pozites te cilet dhane argumentet e tyre ne favor te buxhetit, ndersa ata te opozites e kane kundershtuar.

Megjithate, ne fund te seances ligjvenesit u unifikuan duke dhene plot 66 vota pro dhe vetem 4 kunder.

Top Channel