Kosove, gripi A shenon viktimen e 14-te

28/12/2009 21:30

Gripi i derrit ka shkaktuar viktimen e 14-te ne Kosove, nderkohe qe rreth 300 te tjere jane te prekur nga virusi A/H1N1.

Lajmin e bejne te ditur autoritetet lokale, sipas te cilave viktima ishte shtruar prej disa ditesh ne spital, por pavaresisht mjekimit nuk arriti t’iu mbijetonte efekteve te gripit.

Nga ana tjeter autoritetet kane apeluar popullsine qe te vaksinohet dhe te paraqitet prane mjekeve ne rast se ka shqetesime.

Top Channel