Greqi, vendi nen ethet e kriminalitetit

25/12/2009 09:25

Kamerat e sigurise ne nje dyqan te Greqise kane regjistruar nje hajdut qe me nje arme ne dore terheq prej flokesh shitesen.

Me pas dy bashkepunetore te tij e godasin ate me grushte dhe i marrin te gjitha parate.

Ngjarja, e transmetuar ne te gjitha mediat lokale, ka shtuar ankthin e rritjes se vales se kriminalitetit ne shtetin helen.

Qeveria e re e drejtuar nga kryeministri Jorgos Papandreu ka deklaruar se do te marre masa konkrete kunder ketij fenomeni.

“Do te reagojme. Ne vitin e ardhshem cdo lagje do te kete policine e vete”, ka deklaruar ministri i Mbrojtjes, Mihalis Hrisohiodhis.

Ne Greqi jane shtuar ndjeshem vjedhjet dhe grabitjet, te cilat behen ne forma te dhunshme, por edhe vrasjet, te cilat kane qene nga 1 ne tre dite.

Top Channel