Maqedoni, bora izolon zonat malore

18/12/2009 13:25

Debora qe ra mbreme ne Maqedoni ka shkaktuar veshtiresi ne qarkullim, si dhe ka izoluar zonat malore te vendit.

Lajmin e bejne te ditur mediat lokale, sipas te cilave autoritetet kane vendosur te ndalojne qarkullimin e mjeteve te tonazhit te rende, per shkak te lageshtires ne rruge dhe mjegulles se dendur.

Ne zonat e uleta, akset rrugore jane plotesisht te kalueshme dhe trafiku po qarkullon normalisht, shtojne burimet.

Top Channel