Greqi, greve kunder planit antikrize

17/12/2009 13:40

Qeveria e re greke e udhehequr nga Jorgo Papandreu perballet me greven e pergjithshme.

Mijera persona protestojne ne dhjetra kortezhe dhe takime te organizuara ne te gjithe vendin kunder planit per rimekembjen e ekonomise.

Iniciatore e manifestimit eshte Partia Komuniste dhe disa shoqata te tjera, nderkohe qe nuk do te marrin pjese dy sindikatat kryesore te vendit.

Top Channel