Bosnje, operacion anti-droge, 40 ne pranga

17/12/2009 17:10

Policia boshnjake ka arrestuar sot 40 persona te perfshire ne trafikun nderkombetar te lendeve narkotike.

Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave gjate operacionit, i zhvilluar ne pjesen serbe te BeH-se, u sekuestruan edhe dy kilograme droge.

Autoritetet policore lokale kane deklaruar se personat e arrestuar jane anetare te dy organizatave kriminale, te cilat conin droge drejt vendeve te BE-se.

Burimet shtojne me tej se operacioni u shtri ne rajonet e Bjelines, Berckos, Llopares dhe Caplines dhe se nje numer personash te tjere jane shpallur ne kerkim.

Top Channel