Uashington, Jeremic takim me Clinton

15/12/2009 11:55

Ministri i Jashtem serb, Vuk Jeremic do te takohet sot ne Uashington me sekretaren amerikane te Shtetit Hillary Clinton.

Sipas raportimeve te mediave serbe, ne takim do te diskutohet mbi marredheniet dypaleshe dhe mundesite integruese te rajonit te Ballkanit.

Jeremic ka deklaruar se marredheniet mes Serbise dhe Shteteve te Bashkuara do te permiresohen, pavaresisht dallimeve qe dy vendet kane per pavaresine e Kosoves.

Top Channel