Lajic: Kapja e Mlladic brenda vitit, e veshtire

14/12/2009 15:00

I ngarkuari nga qeveria serbe per bashkepunimin me gjykaten e Hages, Rasim Lajic ka deklaruar se ka pak gjasa qe Ratko Mlladic te kapet brenda vitit.

“Me e mundshme eshte doreheqja ime se sa arrestimi i Mlladic”, ka deklaruar Lajic ne nje prononcim per mediat serbe.

Megjithate ai ka shtuar se, duhet pritur fundi i vitit per te pasur pergjigjen perfundimtare.

Gjenerali Ratko Mlladic eshte ne top-listen e te kerkuarve nga gjykata e Hages, e cila e akuzon per krime lufte dhe krime kunder njerezimit.

Top Channel