Greqi, dy te vdekur te tjere nga A/H1N1

12/12/2009 21:10

Dy persona te tjere kane humbur jeten ne Greqi nga virusi A/H1N1.

Sipas Qendres kombetare te Epidemiologjise, viktimat jane dy te rinj 18 dhe 19 vjecar.

Stafi mjekesor i spitalit eshte vene ne alarm pasi viktimat nuk vuanin nga semundje te tjera.

Me keto dy raste shkon ne 46 numri total i viktimave nga gripi i derrit.

Top Channel