Beograd-Sarajeve, linje direkte hekurudhore

10/12/2009 21:20

Nga fundjava qe vjen Beogradi dhe Sarajeva do te kene nje lidhje direkte hekurudhore.

Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, te cilat i referohen kompanise hekurudhore serbe.

Kjo eshte e hera e pare qe dy kryeqytetet kane nje lidhje direkte hekurudhore qe nga lufta e viteve 1992-95.

Top Channel