Greqi, studentet paralajmerojne protesta

09/12/2009 08:00

Studentet greke kane njoftuar se do te vihen serish ne levizje neser ne Athine kunder regjimit policor dhe masave te qeverise.

Greqia ndodhet ne nje situate te rende financiare, por Koordinimi i Rezistences Studentore kerkon qe te mos jene studentet ata qe te paguajne.

Protesta e neserme do te jete edhe kunder masave te reja ekonomike qe qeveria e Jorgos Papandreu mund te vendose per t’i bere balle krizes.

Top Channel