PDK: Koalicioni qeveritar, i qendrueshem

08/12/2009 19:10

Pavaresisht fushates dhe akuzave nga subjektet politike, perfshire ketu edhe partnerin e koalicionit, LDK-ne, zyrtaret e PDK-se vleresojne se koalicioni ne nivel qendror eshte i qendrueshem.

“Koalicioni ne nivel qendror eshte nje koalicion i qendrueshem. Nga ana tjeter, ne nivelin lokal ka nje gare elektorale, ka nje perballje te subjekteve politike, ne kuptimin e betejes politike, te perballjes se programit te tyre, te perballjes se vizionit te tyre per te ardhmen dhe nuk mendoj se keto do te nderhyjne ne koalicionin ne nivel qendror”, ka thene ne nje konference per shtyp zedhenesi i PDK-se, Blerand Stavileci.

Ai ka shtuar me tej se Partia Demokratike e Kosoves e vlereson procesin e fushates per balotazh si “te suksesshem” dhe se beson fuqishem ne fitore bindese ne komunat ku do te perballet me subjektet e tjera.

Top Channel