Greqi, trazira para Parlamentit ne Athine

07/12/2009 16:15

Vazhdojne manifestimet ne Athine per pervjetorin e vrasjes se te riut Alexandros Grigoropoulos.

Sipas agjencive lokale te lajmeve, perleshje mes policise dhe manifestuesve jane regjistruar jashte selise se Parlamentit.

Sipas burimeve, perleshjet shperthyen pasi korteu i protestuesve mberriti para Parlamentit dhe filloi te gjuante me gure ndaj forcave te rendit.

Keto te fundit jane detyruar te reagojne duke perdorur gaz lotesjelles ndaj turmes, shtojne me tej burimet.

Top Channel