Maqedonia izolon kosovaret

04/12/2009 09:30

Shtetasit kosovare rrezikojne te mbeten pa udhetuar drejt vendeve fqinje pas vendimit te Bashkimit Europian per liberalizimin e vizave.

Nese do te duan te shkojne ne Maqedoni, kosovareve tashme mund t’u kerkohen viza. Ministrja e Brendshme maqedonase Gordana Jankulovska deklaroi se qeveria nuk ka diskutuar per kete ceshtje.

Komentin ajo e dha gjate nje konference te perbashket per shtyp me homologun kosovar, Zenun Pajaziti.

Dy ministrat nenshkruan nje marreveshje qe parashikon luften kunder krimit te organizuar dhe terrorizmit.

Top Channel