Thaci: Qeveria po permbush detyrat

31/10/2009 13:45

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci ka reaguar ndaj deklaratave te Lidhjes Demokratike se vendi ka mbetur pa qeveri, per shkak te fushates zgjedhore.

Gjate mbledhjes se sotme te qeverise, Thaci theksoi se ekzekutivi nuk njeh pushime dhe po permbush detyrat e tij.

Ne mbledhje, Thaçi ka folur edhe per viziten e Clinton ne Kosove, duke e cilesuar ate si shume te rendesishme dhe duke ftuar popullin e Kosoves te dale ta prese.

Top Channel