Haradinaj: Pas lokaleve, zgjedhje te parakohshme

29/10/2009 20:10

Kosova po shkon drejt zgjedhjeve lokale, por Ramush Haradinaj, kryetari i Aleances per Ardhmerine e Kosoves ne nje interviste per Top Channel mendon se votimet e 15 nentorit do te sjellin nje tjeter rezultat, zgjedhjet e parakohshme.

“Kjo eshte nje kerkese e imja qe tani sepse Kosova ka nevoje per zgjedhje te parakohshshme. Gjendja eshte ne degradim sepse po thellohet kriza”, thekson Haradinaj. Me tej, ai nuk perjashton nje koalicion te mundshem me te djathtet dhe levizjen ORA.

“Shqetesimi i gjendjes ne vend eshte PDK dhe Thaci. Ne jemi subjekt politik i djathte dhe jemi te afert me keto parti, por ndjenja te mira kemi edhe me ORA-n”, shton kreu i AAK-se.  

Top Channel