Ish-lideri i serbeve te Bosnjes, Radovan Karaxhic do te bojkotoje edhe seancen e neserme te procesit qe po zhvillohet ndaj tij ne gjykaten e Hages.

Lajmin e ka bere te ditur per agjencite e lajmeve avokati i Karaxhic, pas nje takimi te zhvilluar sot me klientin e tij.

Ndaj Karaxhic rendojne 11 akuza, perfshire ato per genocid, krime lufte dhe krime kunder njerezimit, te cilat ai vazhdon t’i mohoje.

Ish-lideri i serbeve te Bosnjes bojkotoi edhe seancen e sotme, vendim te cilin e ka argumentuar me pretendimin se nuk ka pasur kohe per te pergatitur mbrojtjen.

Top Channel