“Tisa”, policia serbe arreston 5 persona

24/10/2009 19:55

Policia serbe ka arrestuar 5 te dyshuar per tragjedine ne lumin Tisa, ku dyshohet se kane humbur jeten 15 emigrante klandestine nga Kosova.

Lajmin e bejne te ditur mediat lokale, sipas te cilave policia dyshon se keta persona kane shoqeruar kosovaret, permes trenit, deri sa kane arritur ne lumin Tisa.

Ketu, trafikantet kane degjuar disa motore dhe jane larguar nga frika se mos ishte policia.

Sipas burimeve, trafikantet i kane hedhur emigrantet ne lume dhe me pas kane fundosur varken. Nderkohe, policia hungareze vazhdon kerkimet.

Top Channel