Selanik, sulmohen zyrat e 3 politikaneve

23/10/2009 21:50

Tre sulme me bomba artizanale jane kryer rreth ores 19 te pasdites ne qytetin e Selanikut, ne zyrat e tre politikaneve te partise socialiste PASOK.

Behet fjale per zyrat e ministrit te Drejtesise Haris Kastanidhis, te zevendesministrit te Mbrojtjes se Qytetarit Spiros Vujas, si dhe te deputetes Hrisa Arapoglou.

Te tre keto zyra ndodhen ne ndertesa prane qendres se qytetit. Sipas burimeve policore lokale, nuk ka pasur deme ne njerez, por vetem disa deme te lehta materiale.

Deri tani nuk ka pasur marrje pergjegjesie per keto sulme, te cilat vleresohet se jane kryer nga persona te grupeve te majta anarkiste.

Top Channel