Greqi, Pireu ende i paralizuar nga greva

17/10/2009 12:50

Vazhdon greva ne portin grek te Pireut, qe ka paralizuar trafikun detar dhe tregtine.

Kryeministri i ri Jorgo Papandreu ka paralajmeruar se vendi ndodhet ne nje gjendje emergjende dhe se ka nevoje per unitet.

Punetoret vazhdojne te mbajne te bllokuar prej 15 ditesh portin me te madh te Greqise, per te protestuar kunder marreveshjes qe parashikon dhenien e kontrollit nje firme kineze.

Mediat greke bejne te ditur se ministri i Ekonomise po negocion me te gjitha palet.

Top Channel