Partia Demokratike Shqiptare ne Maqedoni ka bere te ditur sot se anetaret ne radhet e saj po shtohen me ritme marramendese.

Sipas burimeve nga kjo parti, numri i personave te regjistruar se fundmi eshte 20 mije, nderkohe qe mund te shkoje deri ne 40 mije.

Burimet theksojne se nje numer te konsiderueshem perbejne ish-anetaret qe po kthehen ne radhet e PDSH-se, e cila pavaresisht goditjeve te marra po riorganizohet.

PDSH, subjekti politik i drejtuar nga Menduh Thaci, eshte partia me e madhe shqiptare ne opozite, e cila njihet per qendrimet e saj kritike ndaj qeverise Gruevski dhe aleates se saj BDI.

Top Channel