“The Sun”: Konservatoret do kthehen ne pushtet

30/09/2009 04:30

Nje sondazh i kryer nga gazeta me popullore ne Angli, “The Sun”, ka arritur ne perfundimin se anglezet jane te lodhur nga politikat e laburisteve dhe se ne zgjedhjet e ardheshme ne pushtet do te vijne serish konservatoret.

Sipas ketij sondazhi pas 12 vitesh ne opozite Partia Konservatore do te rikthehet ne pushtet per te rimarre drejtimin e vendit ne zgjedhjet e qershorit te ardhshem.

Konservatoret ndodhen ne opozite qe prej veres se 1997 pasi humben ne zgjedhje perballe Toni Bler dhe Laburisteve.

Top Channel