Prishtine, tifozet djegin flamurin maqedonas

29/09/2009 16:55

Nje grup tifozesh kosovare, ne ndeshjen e luajtur mbremjen e djeshme mes Prishtines dhe Vllaznimit, ne kryeqytetin kosovar, i kane vene flaken nje flamuri maqedonas.

Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave ne stadium ka pasur edhe parulla kunder Maqedonise.

Sipas burimeve, dyshohet qe ky veprim te jete nxitur nga enciklopedia e re e Maqedonise, e cila fyen kombin shqiptar.

Burimet shtojne me tej se deri tani lidhur me kete ngjarje nuk ka pasur asnje reagim.

Top Channel