New York, kosovari akuzohet per terrorizem

25/09/2009 10:20

Nje shqiptar nga New Yorku akuzohet se ka kerkuar te trajnohet nga militantet islamike per te luftuar trupat amerikane ne Irak dhe Afganistan.

Keshtu kane bere te ditur autoritetet vendase.

FBI ka thene se Betim Kaziu, qytetar amerikan dhe banor i New Yorkut ka kerkuar, qe te siguroje arme dhe te luftoje trupat amerikane jashte vendit.

Kaziu ka udhetuar ne Kajro ne muajin shkurt, ka thene FBI dhe me vone ne Kosove, ku eshte arrestuar nga autoritetet kosovare ne muajin gusht.

Top Channel